12.04.2017

Olimpiady Językowe SPNJO 2017

Olimpiady Językowe Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych ma przyjemność ogłosić laureatów tegorocznych Olimpiad Językowych.

W Olimpiadzie z Języka Angielskiego Medycznego „Medical English Olympics 2017” w gronie laureatów znaleźli się pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie: na I miejscu P. Katarzyna Gęca, na II miejscu P. Bartłomiej Kowalczyk oraz na III miejscu P. Agnieszka Stec. Spośród doktorantów I miejsce zajęła P. Sylwia Bilska, II miejsce P. Piotr Łukasiewicz, a III miejsce P. Małgorzata Skierucha. W grupie studentów biorących udział w Olimpiadzie najlepszy wynik uzyskał P. Bartosz Wysocki, na II miejscu uplasowała się P. Aleksandra Ciesielska, zaś na III miejscu ex aequo P. Jakub Składowski oraz P. Janusz Sauermann.

Olimpiada otrzymała Honorowy Patronat Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. dr hab. Andrzeja Dropa oraz znalazła uznanie u władz miasta Lublina.

Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonał Pan Marcin Kęćko, Vice-Dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów jako przedstawiciel Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka.

Wręczenie nagród laureatom Medical English Olympics 2017 odbyło się 8 kwietnia 2017 roku podczas Olimpiady z Języka Polskiego „Polish your Polish Competition 2017”.

W gronie Jury Olimpiady z Języka Polskiego znaleźli się:

• Pani Magdalena Pasikowska, która reprezentowała Urząd Miasta Lublin – Olimpiada została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka
  • Pani Monika Jarczyk-Ejebugha, koordynator Biura Promocji i Rozwoju Uczelni
  • Pani Elżbieta Kseniak, emerytowany starszy wykładowca SPNJO oraz współautor książki do nauki języka polskiego ogólnego i medycznego jako obcego dla studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Obecnością w Jury zaszczycili również przedstawiciele Chóru Akademickiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie Pani Kinga Kondraciuk i Pan Arkadiusz Sadowski, którzy uświetnili Olimpiadę śpiewając, a następnie ucząc uczestników ludowej melodii „Czerwone Jabłuszko”.

Na Olimpiadę z Języka Polskiego zgłosiło się aż 102 uczestników, którzy wykazali się świetną znajomością języka polskiego, bogatą wiedzą o polskiej kulturze, mieście Lublin i regionie, zakwalifikowując się w 100% do drugiego etapu Olimpiady. Po zmaganiach w kolejnych 4 etapach Jury wyłoniło 3 najlepsze pary. Na III miejscu znaleźli się Wai Linn Maung oraz Nasser Al Amasy, na II miejscu Katerina Ntalagianni i Zaid Dagag. Zdobywcami I miejsca są Lin I-Chen oraz Ali Almahfooz.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Za wsparcie przy organizacji obu Olimpiad dziękujemy władzom Uniwersytetu Medycznego, Prezydentowi Miasta Lublin Krzysztofowi Żukowi oraz sponsorom: Wydawnictwu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Wydawnictwom Oxford University Press oraz  Pearson Education, Szkole Języka Polskiego Glossa w Krakowie oraz lubelskim firmom: Agencji Reklamowej Multiface, Spółdzielni Pszczelarskiej Apis, Lodziarni Bosko, Spa Orkana, Restauracjom Ambaras oraz Stół i Wół.

Fot. Katarzyna Jonak

Czerwiec 2017