Wizyta przedstawicieli z University of Epirus w Grecji

W dniach 8-12 maja 2017 roku na Wydziale Nauk o Zdrowiu gościliśmy Prof. Mary Gouva i Prof. Kyriakoula Koutsoumpa z University of Epirus, Grecja. Wizyta odbyła się w ramach Programu Erasmus i była okazją do porównania wymagań i warunków kształcenia na uczelniach partnerskich, aby w przyszłości organizować jak najlepsze warunki do wymiany studentów i pracowników.

W programie wizyty, oprócz spotkania z Prodziekan Wydziału – prof. nadzw. dr hab. Anną Ksykiewicz-Dorotą, Panie Profesor odwiedziły pracownię umiejętności pielęgniarskich oraz Centrum Symulacji Medycznej UM. Zapoznały się z historią i współczesnością kształcenia pielęgniarek na WNoZ UM w Lublinie. Odwiedziły również szpitalne oddziały kliniczne w Samodzielnym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie i Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.

Bardzo cenne dla naszych Gości były spotkania ze studentkami z University of Murcia i University of Jean, które aktualnie realizują zajęcia w ramach programu Erasmus. Po pierwszych refleksjach i opiniach zainteresowanych stron mamy nadzieję na ciekawą współpracę.

Maj 2017